Laen ilma palgatõendita

  • 100€25 000€

Mis on palgatõendita laen?

Palgatõendita laen on laen, mis ei kohusta laenusaajat eraldi dokumendina tööandjalt täiendavat palgatõendit nõudma. Enamus väikelaenu ja kiirlaenu pakkujad ei kohusta palgatõendit esitama, kuid küsivad selle asemel hoopiski viimase kuue kuu pangakonto väljavõtet. Suurema summa võtmisel kodulaenu või hüpoteeklaenu korral on aga vajalik palgatõend. Tasub meeles pidada, et kiirlaen ilma palgatõendita ei tähenda laenu saamist ilma täiendava väljavõtte esitamiseseta.


Mida teha kui pank küsib siiski palgatõendit?

Püsiva töö puudumine ja palgatõendi küsimise võimaluse puudumine tööandjalt ei ole tingimata laenu andja probleem. Kui aga krediidiasutus seda küsib ja puudub võimalus selleks, siis tuleb otsida alternatiivi. Meie on sulle abiks sobiva lahenduse leidmisel.


Palgatõendita laen VS konto väljavõtteta laen

Palgatõendita laenu võtmist ei tohiks segi ajada ilma konto väljavõtteta laenu võtmisega, kuna Eestis saab ilma tööandja palgaltõendita võtta ainult väikelaene ja kiirlaene, kuid vajalik on esitada siiski esimesel laenamisel 6 kuu pangakonto väljavõte.  Seda kas pank annab laenu oleneb juba laenuvõtja sissetulekust ja muudest kohustustest. Nähtamatu sissetulekuta pole ükski krediidiasutus nõus taotlejale laenu andma, kuna rahavoo puudumine on maksejõuetuse tõeline märk. On oluline, et kontol oleks igal kuul piisav summa raha, näiteks mitmesuguste toetustena, ning et erinevate tagasimaksete tagasimaksmise igakuised püsikulud ei ületaks märgatavalt igakuist sissetulekut.

Palgatõendita Autolaen

Autolaenu taotlemiseks on erinevaid variante ning tingimused muutuvad pidevalt. Viimaste pakkumistega kursis olemiseks soovitame regulaarselt külastada meie autolaenude võrldemise lehte.